WARSZTATY GENEALOGICZNE

24 stycznia (piątek) o 17:00 w drugiej czytelni biblioteki głównej odbędą się warsztaty na temat genealogii. Jeśli pasjonuje Was historia rodzinna, z wypiekami na twarzy przeglądacie dawne fotografie i dokumenty i nigdy nie macie dość opowieści nestorów rodowych o tym, jak bywało dawniej – te warsztaty są dla Was!  Podczas spotkania dowiecie się, jak zacząć swoją przygodę z genealogią, a w części praktycznej pokażemy, jakie są dostępne źródła (akty metrykalne, archiwa państwowe, kościelne), które mogą poszukiwania przodków ułatwić.

Warsztaty poprowadzi Tomasz Szczepaniak, raszynianin, którego hobby stało się poszukiwanie własnych przodków. Dzięki pracy z księgami metrykalnymi udało mu się odtworzyć drzewo genealogiczne swojej rodziny, sięgające połowy XVIII wieku (ponad 10 pokoleń!).

Zajęcia potrwają ok. 1,5 godz. Uczestnicy będą mieli dostęp do stanowisk komputerowych.

Zapisy i informacje: 22 720 03 81, info@bibliotekaraszyn.pl

Przy zapisie prosimy podać swój nr tel.

Liczba miejsc na warsztacie jest ograniczona.