CIEKAWI RASZYNA: WYKŁADY

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszynie oraz Stowarzyszenie Inicjatywa Mieszkańców „Zmieniamy Gminę Raszyn” zapraszają na cykl otwartych, autorskich interaktywnych wykładów „Ciekawi Raszyna” (CURIOUS ABOUT RASZYN, ЦІКАВТЕСЯ РАШИНОМ).

Wykłady będą się odbywać raz w miesiącu, w środy o godz. 17.30 w czytelni biblioteki głównej, ul. Poniatowskiego 20 w Raszynie.

Spotkania prowadzi dr Wojciech Rogowski – ekonomista, geograf, pasjonat lokalności, bogactwa kulturowego oraz bio-różnorodności. Dobrej kuchni też. Przewodniczący Społecznego  Komitetu Ochrony Falent, redaktor miesięcznika „Nasza Strefa”, aktywny w Stowarzyszeniu „Zmieniamy Gminę Raszyn”.

HARMONOGRAM

Kolejne wykłady planowane są od października 2022.

Partnerzy:

Wydawnictwo Austeria, Społeczny Komitet Ochrony Falent, Bracia Sośniccy – cukiernictwo artystyczne, Editt Cosmetics

Wykłady, które już się odbyły w ramach cyklu:

23 marca 2022 / Skąd się wziął Instytut w Falentach? Powojenne losy majątku ziemskiego Falenty Wielkie

20 kwietnia 2022 / Pamiętajmy o sąsiadach. Raszyńscy Żydzi

18 maja / Falenty bankierów (1780-1801) W gościnie u Piotra Fergusona-Teppera w Falentach

Pozostałe fotorelacje: