MAŁPA MORDERCY: WYSTAWA

MAŁPA MORDERCY: WYSTAWA ILUSTRACJI

W okresie wakacyjnym w bibliotece głównej pojawiła się nowa ekspozycja, oparta na książce dla młodzieży „Małpa mordercy” Jakoba Wegeliusa. Publikacja opowiada o niezwykle barwnych, zaskakujących i przejmujących przygodach gorylicy Sally Jones i została uhonorowana szwedzką Nagrodą Augusta. Historia wiedzie nas z osnutej mrokiem lizbońskiej dzielnicy portowej, przez morza i oceany, aż na dwór indyjskiego maharadży. To opowieść o pilnie strzeżonych tajemnicach i ciężkich przestępstwach, ale też o niespodziewanej przyjaźni, nadziei i przebaczeniu. Wraz z Sally Jones odwiedzamy zaułki Lizbony, warsztat budowniczego instrumentów i pałac maharadży u podnóża Himalajów, słuchamy rzewnego fado i gry na harmonii, odbywamy morskie podróże i podniebne wycieczki dwupłatowcem oraz jesteśmy świadkami pojedynków szachowych o najwyższą stawkę. Na 17 wielkoformatowych planszach można było przeczytać fragmenty  powieści oraz poznać nieco bliżej jej bohaterów. Ekspozycja była prezentowana od lipca do sierpnia 2022.

Wystawa wypożyczona dzięki uprzejmości Wydawnictwa Zakamarki.