CIEKAWI RASZYNA 2: WYKŁADY

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszynie oraz Stowarzyszenie Inicjatywa Mieszkańców „Zmieniamy Gminę Raszyn” zapraszają na kolejne wykłady z cyklu „Ciekawi Raszyna” (CURIOUS ABOUT RASZYN, ЦІКАВТЕСЯ РАШИНОМ).

Wykłady będą się odbywać raz w miesiącu, w środy o godz. 18.00 w czytelni biblioteki głównej, ul. Poniatowskiego 20 w Raszynie.

Spotkania prowadzi dr Wojciech Rogowski – ekonomista, geograf, pasjonat lokalności, bogactwa kulturowego oraz bio-różnorodności. Dobrej kuchni też. Przewodniczący Społecznego  Komitetu Ochrony Falent, redaktor miesięcznika „Nasza Strefa”, aktywny w Stowarzyszeniu „Zmieniamy Gminę Raszyn”.

HARMONOGRAM

9 listopada 2022 / Tajemnice osiedla „na Probostwie” w Raszynie

Bonus! 11 listopada o 12.00 zapraszamy na spacer z przewodnikiem po osiedlu „na Probostwie”. Start pod austerią.

14 grudnia 2022 / Falenckie początki Magdaleny Abakanowicz

18 stycznia 2023 / Najdłuższa historia Raszyna – rzecz o Alei Krakowskiej

Partnerzy:

Wydawnictwo Austeria, Społeczny Komitet Ochrony Falent, Bracia Sośniccy – cukiernictwo artystyczne, Editt Cosmetics