SPOTKANIE O WIETNAMIE

3 kwietnia 2024  gościliśmy Tôn Vân Anh, autorkę książki „Xin chào! Wietnam dla dociekliwych” (Dwie Siostry, 2020). „Wietnam dla Dociekliwych” jest tłumaczona i czytana także w Korei Południowej. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, jak wygląda codzienne życie w Wietnamie, dlaczego podstawiono Polakowi pomnik, a na deser czekała nas muzyczna uczta z wietnamskimi instrumentami tradycyjnymi oraz wietnamskie przekąski!

O naszej Gościni:

Tôn Vân Anh (ur. 1979)

Urodziła się w Wietnamie, do Polski przyjechała z rodziną jako nastolatka. Absolwentka socjologii i studiów podyplomowych z Asystentury Międzykulturowej Uniwersytetu Warszawskiego. Pracuje jako dziennikarka, tłumaczka i aktorka, a także jako asystentka kulturowa w podwarszawskiej szkole, gdzie pomaga wietnamskim dzieciom odnaleźć się w nowym środowisku. Uczy polskiego autorską metodą. Jest działaczką wietnamskiej opozycji demokratycznej.