MAJOWE WARSZTATY KOLAŻOWE

Zapraszamy na kolejne spotkanie z kolażami – warsztaty poprowadzi Katarzyna Wysocka, pasjonatka tej sztuki i twórczości Wisławy Szymborskiej.

Warsztaty odbędą się w środę 15 maja o godz. 17.30. Wszystkie materiały plastyczne (czasopisma, kolorowy papier, kleje, nożyczki, flamastry, kredki itp.) zapewnia biblioteka. Do wspólnej zabawy zapraszamy młodzież w wieku 13+ oraz dorosłych.

Zapisy prowadzimy e-mailowo na info@bibliotekaraszyn.pl, w zgłoszeniach prosimy podawać numer telefonu.

Czym jest kolaż?

Słowo kolaż pochodzi z języka francuskiego (collage) i oznacza po prostu przyklejanie. Jest to technika plastyczna, która polega na komponowaniu obrazu z różnych materiałów, np. ilustracji gazetowych, reprodukcji, fotografii, tekstów. Po przyklejeniu ich np. na  papier można jeszcze dokonać dalszych przeróbek, np. ołówkiem, kredkami, flamastrami, farbami etc.

Nie musicie mieć zdolności artystycznych, kolaż to sztuka dostępna dla każdego!