REZERWACJE I PROLONGATY

Aby skorzystać z możliwości samodzielnego rezerwowania materiałów bibliotecznych i przedłużania terminu zwrotu materiałów przez siebie wypożyczonych, należy najpierw utworzyć Elektroniczne Konto Czytelnika. Żeby to zrobić, należy zarejestrować się na stronie www.szukamksiążki.pl, używając swojego numeru PESEL, numeru karty czytelnika (widoczny na karcie bibliotecznej, uwaga: należy użyć wielkich liter) oraz adresu e-mail, który został podany przy rejestracji w bibliotece. Trzeba też wymyślić swój login i hasło.

SAMODZIELNE REZERWACJE

Po zalogowaniu się na www.szukamksiążki.pl (wpisujemy login i hasło wymyślone przy rejestracji) wyszukujemy interesującą nas pozycję i klikamy przycisk „zarezerwuj”. Można dokonywać rezerwacji TYLKO na zbiory, które w katalogu mają status „w wypożyczeniu”. Pojawi się komunikat: „Zarezerwowałeś/aś książkę [tytuł]. Otrzymasz powiadomienie e-mailowe o rezerwacji ze swojej biblioteki”. Po akceptacji przez bibliotekarza pozostaje czekać na zwrot wypożyczonej  pozycji przez innego czytelnika. W momencie zwrotu zarezerwowanej pozycji, czytelnik otrzyma wiadomość, że pozycja jest już dostępna i należy się po nią zgłosić w ciągu 5 dni. Zarezerwowane zbiory należy odebrać w miejscu ich przechowywania (Raszyn lub Jaworowa).

Czytelnik może zarezerwować jednocześnie maksymalnie do 5 książek, 5 audiobooków i 5 filmów.

Samodzielne ANULOWANIE REZERWACJI odbywa się poprzez kliknięcie przycisku „anuluj”. Czytelnik może to zrobić w dogodnym dla siebie momencie.

NIE REALIZUJEMY ZAMÓWIEŃ  na zbiory, które mają status „DO CZYTELNI” oraz „DO WYPOŻYCZENIA”. Jeżeli dokument ma w katalogu status „do wypożyczenia” to znaczy, że jest aktualnie dostępny, należy się po niego wybrać do biblioteki i po prostu wziąć go z półki. W związku z tym, że cały księgozbiór biblioteki znajduje się w wolnym dostępie, a biblioteka nie przechowuje książek w zamkniętym magazynie, na taką książkę nie można składać zamówień drogą elektroniczną – będą one automatycznie anulowane.

SAMODZIELNE PROLONGATY

Po zalogowaniu się na www.szukamksiążki.pl (wpisujemy login i hasło wymyślone przy rejestracji) na naszym koncie mamy podgląd pozycji przez nas wypożyczonych. Jeśli chcemy wydłużyć termin zwrotu, należy kliknąć przy interesującej nas pozycji „przedłuż”. Termin zwrotu zostanie automatycznie przesunięty o kolejne 30 dni (licząc od chwili zrobienia prolongaty). Każdą pozycję można prolongować maksymalnie dwa razy. Prosimy pamiętać o tym, żeby prolongować wypożyczenia przed upływem ich terminu zwrotu. System uniemożliwi prolongatę pozycji, których termin zwrotu już upłynął, a także w przypadku, jeśli są zarezerwowane przez kolejną osobę.