TABLETY

W bibliotece głównej można skorzystać z trzech tabletów iPad Air. Są one połączone z bibliotecznym WiFi, więc można ich używać do przeglądania zasobów Internetu. Ale to nie wszystko: każdy tablet jest wyposażony w zestaw aplikacji, służących do nauki, rozrywki i dzielenia się treściami.

Dla wygody naszych Czytelników aplikacje podzielone są na foldery:

„Bajki dla dzieci” (zawiera książki multimedialne dla dzieci)
„Dla dzieci” (gry: „Bajkowe gry”, „Dots”, „Memollow”, aplikacje do tworzenia własnych przedstawień: „Puppet Pals”, „Sock puppets”)
„Granie w kodowanie” (gry połączone z nauką programowania: „Hopscotch”, „Daisy the Dino”, „Cargo-Bot”)
„Rozszerzona rzeczywistość” (aplikacje wykorzystujące tzw. augmented reality, czyli rozszerzoną rzeczywistość, umożliwiające oglądanie obiektów w 3d i 4d: „Gniezno 3d”, „Anatomy4d”, „Spacecraft 3d”, „Chromville”, „Elements 4d”). UWAGA! Do aplikacji z AR potrzebne są wydrukowane znaczniki, można o nie poprosić dyżurnego bibliotekarza.
„Nauka języków” („Duolingo”, „Linguapp”)
„Obróbka zdjęć” („Pstryk!Komiks”, „Pixlr”)
„Zwiedzanie” (wirtualne spacery: „Google Earth”, „Louvre HD”, „MoMA”, „Starglobe”, „Space Journey”)
„Gry” („Słowotok”, „Sudoku”, „2048”)
„Zrób film” („iMovie”)


Zasady korzystania z tabletów porządkuje osobny REGULAMIN.
Tablety wykorzystują także bibliotekarze, w ramach lekcji bibliotecznych oraz zajęć komputerowych z dziećmi i młodzieżą.

Wprowadzenie nowej usługi jest rezultatem naszego udziału w projekcie “Tablety w bibliotece”, będącym częścią Programu Rozwoju Bibliotek.

Więcej o samym projekcie można dowiedzieć się z zakładki “Tablety w bibliotece” na stronie www.biblioteki.org oraz z audycji Radia dla Ciebie pt. „Strefa Kultury” z 8.02.2015.

Wszelkich informacji o tabletach w naszej bibliotece udziela opiekun projektu, Tablet Master – Dagna Mach (dagna.mach@bibliotekaraszyn.pl)