WARSZTATY KOLAŻOWE NA DZIEŃ KOBIET

6 marca 2024 (środa) o 17.30 w bibliotece głównej odbędzie się kolejna edycja warsztatów kolażowych w duchu Wisławy Szymborskiej, tym razem w wydaniu specjalnym na Dzień Kobiet. Do uczestnictwa zapraszamy młodzież w wieku 13+ oraz osoby dorosłe.

Zapisy prowadzimy od 19 lutego e-mailowo pod adresem info@bibliotekaraszyn.pl. W zgłoszeniach prosimy podać imię i nazwisko, wiek (w przypadku osób poniżej 18 lat) oraz numer kontaktowy.

Słowo kolaż pochodzi z języka francuskiego (collage) i oznacza po prostu przyklejanie. Jest to technika plastyczna, która polega na komponowaniu obrazu z różnych materiałów, np. ilustracji gazetowych, reprodukcji, fotografii, tekstów. Po przyklejeniu ich np. na  papier można jeszcze dokonać dalszych przeróbek, np. ołówkiem, kredkami, flamastrami, farbami etc.

Nie musicie mieć zdolności artystycznych, kolaż to sztuka dostępna dla każdego. Zapewniamy wsparcie Pań prowadzących (Katarzyna Wysocka – pomysłodawczyni warsztatów, pasjonatka kolażu w stylu Szymborskiej, Aleksandra Maj – studentka 2. roku historii sztuki w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego, Anna Szewczyk – nauczycielka wychowania przedszkolnego, pasjonatka i twórczyni rękodzieła artystycznego) oraz wszystkie potrzebne materiały plastyczne: czasopisma, kolorowy papier, kleje, nożyczki, flamastry, kredki itp.