FINAŁ AKCJI „CZYTAM SOBIE”

Kolejna, trzecia już edycja akcji „Czytam sobie – w bibliotece!” dobiegła właśnie końca.

Jest to akcja wspierająca naukę samodzielnego czytania, koordynowana przez Krystynę Zawadzką, bibliotekarza Filii w Jaworowej. Dzieci, które uczestniczyły w akcji, korzystały z zestawu książek do nauki czytania, wydanych przez Egmont, znajdujących się w zbiorach Filii. Obecnie zestaw ten liczy już sześćdziesiąt tytułów, podzielonych na trzy poziomy trudności: poziom pierwszy – „składam słowa”, poziom drugi – „składam zdania” i poziom trzeci – „połykam strony”. Za każdą przeczytaną samodzielnie książeczkę uczestnik otrzymywał naklejkę. Kolorowe naklejki z rysunkami postaci z przeczytanych książeczek zbierane były do założonej w bibliotece imiennej koperty. Dzieci, które aktywnie brały udział w akcji, przeczytały najwięcej książek i zebrały najwięcej naklejek, wyróżniliśmy specjalnymi upominkami.

Tym razem najwytrwalszą czytelniczką okazała się Asia S., która przez cały czas trwania akcji (wrzesień 2017 – maj 2018) regularnie ćwiczyła czytanie. Asia przeczytała 38 książeczek i otrzymuje pierwszą nagrodę oraz wszystkie zebrane naklejki.

Drugą nagrodę otrzymuje Lena M., która zgromadziła w swojej kopercie 30 naklejek.

Upominki za udział dostają też inni uczestnicy akcji. Ze zmiennym zaangażowaniem doskonalili samodzielne czytanie: Tosia S. (19 przeczytanych książek), Zuzia S. (15 przeczytanych książek), Jagoda S. (10 przeczytanych książek), Zuzia S. (8 przeczytanych książek), Ewa K. (6 przeczytanych książek), Jaś P. (4 przeczytane książki) i Julia B. (2 przeczytane książki).

Wszystkim Wam serdecznie gratulujemy!

Upominki dla uczestników ufundowali: Gminna Biblioteka Publiczna w Raszynie oraz Wydawnictwo Egmont.

Kolejna, czwarta edycja „Czytam sobie… w bibliotece!” zacznie się już po wakacjach w Filii w Jaworowej.