BIBLIOTEKA OTWARTA

Biblioteka otwarta

Szanowni Państwo, informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Raszynie z dniem 11 maja 2020 została ponownie otwarta dla Czytelników. W trosce o bezpieczeństwo zarówno odwiedzających nas Czytelników, jak i personelu biblioteki, zdecydowaliśmy o wprowadzeniu procedury zachowania bezpieczeństwa i zasad funkcjonowania biblioteki w trakcie epidemii COVID-19.

Najważniejsze zmiany:

1. Biblioteka główna (ul. Poniatowskiego 20 w Raszynie) oraz filia w Jaworowej (ul. Warszawska 95), są czynne w zmienionych godzinach otwarcia:

biblioteka główna:

poniedziałki, środy, piątki 13-19
wtorki, czwartki 9-14
filia:
wtorki – nieczynna
pon, śr, czw, pt 14-18

2. Zwrotów wypożyczonych materiałów prosimy dokonywać w placówce, w której były one wypożyczane. Wszystkie zwracane materiały biblioteczne (książki, czasopisma, multimedia) zostaną poddane obowiązkowej kwarantannie, co oznacza, że przez okres 5 dni nie będzie ich można ponownie wypożyczyć. Dotyczy to także pozycji, które są zarezerwowane przez kolejnych Czytelników.

3. Czasowo zostają wyłączone z użytkowania osobistego przez Czytelników wypożyczalnie z wolnym dostępem do zbiorów, czytelnia naukowa i czasopism, toalety.

4. Czasowo zostają zawieszone usługi: ksero, skanowania, drukowania, korzystanie z komputerów i tabletów.

5. W bibliotece mogą przebywać maksymalnie 2 osoby naraz (1 obsługiwana w danym momencie, 1 oczekująca) z zachowaniem bezpiecznej odległości.

6. Celem ułatwienia wypożyczania zbiorów bibliotecznych i przyspieszenia obsługi, zachęcamy do wcześniejszego przygotowania listy potrzebnych tytułów lub zamawiania dostępnych pozycji przez Elektroniczne Konto Czytelnika. Instrukcja, jak je założyć, znajduje się tutaj: https://bibliotekaraszyn.pl/rezerwacje/ Materiały biblioteczne można też zamawiać telefonicznie, mailowo i na portalach społecznościowych.

Wypożyczać można także archiwalne numery czasopism, a także bieżące numery tygodników prenumerowanych przez bibliotekę.

7. Osoby, które chcą się zapisać do biblioteki, prosimy, by w miarę możliwości robić to zdalnie, czyli najpierw zapoznać się z regulaminem biblioteki: REGULAMIN , a następnie wydrukować, wypełnić, podpisać, zeskanować i przesłać na adres info@bibliotekaraszyn.pl kartę zapisu:

KARTA ZAPISU DLA MŁODZIEŻY 16+ I DOROSŁYCH

KARTA ZAPISU DLA DZIECI I MŁODZIEŻY DO LAT 16

Wydrukowane karty zapisu można też będzie wypełnić na miejscu w bibliotece.

8. Do odwołania nie będą się też odbywały spotkania, imprezy, warsztaty, lekcje biblioteczne.

Do zobaczenia!

Podstawy prawne:

http://isip.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20200000792

https://www.gov.pl/web/rozwoj/biblioteki

https://www.bn.org.pl/aktualnosci/3971-od-4-maja-mozna-otwierac-biblioteki.html

https://www.gov.pl/web/kultura/wznowienie-dzialalnosci-niektorych-instytucji-kultury