PORTRETY: WYSTAWA

Od 7 maja do 30 czerwca br. będzie można oglądać w holu biblioteki głównej wystawę archiwalnych fotografii, pochodzących z okresu od lat 30. do 50. XX w. Na dwudziestu wielkoformatowych planszach będzie można zobaczyć m.in. zdjęcia okolicznościowe, wykonane podczas uroczystości ślubnych, chrztu, czy pierwszej komunii świętej, profesjonalnie wykonane w atelier pozowane portrety indywidualne i rodzinne, Materiały pochodzą z kolekcji rodzinnych Aliny Adach, Beaty Adamiak, Andrzeja Ziomka, Ireny Mostowskiej-Waś, Alicji Mochockiej, Antoniego Żurawicza, Elżbiety Perkowskiej oraz Teresy Szostak i zostały udostępnione w ramach Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej, działającego w naszej bibliotece od 2013 r.