PIKNIK Z HISTORIĄ

W tym roku obchodzimy 210. rocznicę Bitwy pod Raszynem, stoczonej 19 kwietnia 1809 przez wojska polskie i saskie z korpusem wojsk austriackich w czasie wojen napoleońskich. Naszymi oddziałami dowodził książę Józef Poniatowski – wystawę poświęconą jego postaci w ówczesnej grafice można oglądać w holu biblioteki do końca kwietnia br. A tymczasem – jako jeden ze współorganizatorów, wzięliśmy udział w Pikniku z Historią, który odbył się w sobotę 27 kwietnia 2019 w parku pałacowym w Falentach (teren Instytutu Technologiczno Przyrodniczego, aleja Hrabska 3). W trakcie pikniku, na stoisku naszej biblioteki, można było dostać napoleońskie pocztówki z pamiątkową pieczątką, kolorowanki z księciem Józefem Poniatowskim, a także zapoznać się z naszą ofertą biblioteczną.

Ramowy plan wydarzenia:

12.30 – 16.00 Piknik z historią

– I bieg „Złotych Pszczół” dla dzieci – obowiązują zapisy (bit.ly/BiegZlotychPszczol)
– bajki , baśnie, opowieści z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści
– 14.00 uroczyste Manewry Wojsk Napoleońskich
– grochówka z Wojskiem, wybijanie pamiątkowych monet, pokazy historyczne, warsztaty

19.00 – 22.00 Historia w słowie, tańcu i obrazach

– Spektakl taneczny „Moniuszko i Hrabina”
– Potańcówka dworska na dechach

21.30 Widowisko Multimedialne „Wielka bitwa i dzieje Pałacu w Falentach”

Wydarzenie na Facebooku:

Organizatorzy: Projekt Raszyn 1809, Zarząd Województwa Mazowieckiego, Instytut Technologiczno-Przyrodniczy w Falentach, Gminna Biblioteka Publiczna w Raszynie