WYSTAWA „MIAU? MIAU!”

21 kwietnia (piątek) o godz. 18:00 w Bibliotece Głównej (ul. Poniatowskiego 20) odbył się wernisaż prac Joanny Kobryń, artystki, plastyczki i pozytywnie zakręconej kociary. W jej ogrodzie azyl znalazło kilkanaście kotów, a w domu niepodzielnie królują dwa: Szafa i Sewer. Artystka może o nich opowiadać godzinami. Być może, jak sama podkreśla, napisze o nich kiedyś książkę lub wiersze. Wystawa „Miau? Miau!” jest więc poświęcona kotom we wszelkich formach i odmianach. Serdecznie zapraszamy – wystawę można oglądać do 31.05.2017, istnieje także możliwość nabycia większości obrazów.

O artystce:

Joanna Czosnecka-Kobryń urodziła się w Warszawie. Ukończyła Wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu w pracowni prof. Stanisława Borysowskiego. Jej prace były prezentowane na wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in. w Bazylei, Londynie, Laag Keppel, Warszawie, Modlinie, Falentach i Raszynie. Od 18 lat mieszka w podwarszawskim Sękocinie, gdzie tworzy oraz  czynnie działa na rzecz ochrony środowiska. Jest artystką wszechstronną – maluje, fotografuje, projektuje unikatowe stroje i biżuterię. Przez wiele lat prowadziła zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży oraz wykłady z historii sztuki. Brała udział w programach edukacyjnych TVP dotyczących nauki malarstwa i rysunku. Na łamach różnych czasopism udzielała porad jak wykorzystać swoje zdolności do tworzenia rzeczy niebanalnych. Dla Teatru Parabuch projektowała afisze, programy, scenografie. Kocha koty i dwóch mężczyzn.