Wielka zbiórka książek

Nasza biblioteka wzięła udział w 3 edycji Wielkiej Zbiórki Książek 2017, której organizatorem są Zaczytani. Zbieraliśmy książki dla dużych i małych pacjentów, przebywających w placówkach medycznych w całej Polsce. Posłużą one do stworzenia kolejnych zaczytanych bibliotek!

Nasi Czytelnicy włączyli się w akcję i przynosili w dniach od 23.04 do 21.05 br. dary książkowe. My wyselekcjonowaliśmy spośród nich 205 szt., które spełniały kryteria Organizatorów (beletrystyka dla dzieci i młodzieży oraz literatura piękna dla dorosłych, wydane po 2000 r., w idealnym stanie). Wszystkim serdecznie dziękujemy! Trzy paczki z darami trafią już wkrótce do magazynu Zaczytanych w Warszawie.

Tegoroczna akcja Zaczytanych odbywała się  w 5 miastach: Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków i Trójmiasto. Patronami akcji są Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Minister Zdrowia, Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka, Rzecznik Praw Pacjenta oraz Prezydenci zaczytanych miast.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.zaczytani.org