Lipcowe teatrzyki

W pierwszej połowie lipca zorganizowaliśmy, z pomocą Fundacji Edukacji Międzykulturowej, w ramach lata w bibliotece, zajęcia z teatrzykiem arabskim i japońskim. W spotkaniach udział wzięły grupy przedszkolne z Przedszkola nr 2 i Pociechy.

Przedszkolaki poznały teatrzyk japoński kamishibai, czyli tradycyjną sztukę opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, wsuwanych do małej, płaskiej, drewnianej, otwartej częściowo skrzynki, pełniącej funkcję sceny. Po przedstawieniach odbyły się także warsztaty plastyczne, inspirowane orientalnym motywem przewodnim.

4 i 6 lipca, godz. 10:30:  spotkania osnute wokół tradycyjnej japońskiej legendy „Ogród niebios”. Opowiadaliśmy historię księcia Haitamagusuku i jego żony Tamanonimo. To legenda o wielkiej miłości i pełnej niebezpieczeństw wędrówce dzielnego bohatera.

11 i 13 lipca, godz. 10:30:  spotkania wykorzystujące motyw z baśni tysiąca i jednej nocy. Bajka o księciu Husajnie i latającym dywanie to opowieść o pełnej przygód podróży trzech braci w
poszukiwaniu niezwykłych darów dla sułtana.

Warsztaty poprowadziła etnolog Agnieszka Dziarmaga-Czajkowska z Fundacji Edukacji Międzykulturowej.
Więcej informacji o działaniach FEM: www.miedzykulturowa.org.pl