Bajkowe postacie: wernisaż kostiumów

17 listopada o godz. 18:00 odbył się wernisaż kostiumów autorstwa Samanty Paszkiewicz, podczas którego obejrzeliśmy zarówno wielkoformatowe projekty Autorki, jak i jeden z oryginalnych kostiumów. Pokaz był wzbogacony prezentacją multimedialną, na której nasz Gość zaprezentował inne swoje dzieła.
Wystawa „Bajkowe postacie” inspirowana jest twórczością Cataliny Estrady – hiszpańskiej artystki, która tworzy niezwykle symetryczne i barwne grafiki. Wszystkie elementy zostały wykonane przez Autorkę, nie tylko kostiumy, ale też makijaż,  fryzury i biżuterię.  Wzory na sukniach zostały zaprojektowane ręcznie, następnie wydrukowane na materiałach. Każdy kostium opowiada inną historię.  Są to trzy różne księżniczki – Królewna Śnieżka,  Kopciuszek i Śpiąca Królewna,  a rozpoznajemy je właśnie przez oryginalne wzory z charakterystycznymi dla danej postaci elementami.
Wystawę można oglądać w holu biblioteki głównej do początku stycznia 2018 r.

O projektantce:

Samanta Paszkiewicz jest absolwentką studiów licencjackich w Wyższej Szkole Artystycznej na kierunku „Malarstwo w technikach scenograficznych – charakteryzacja” ze specjalnością „Kostium i rekwizyt sceniczny”.  Obecnie kontynuuje  naukę na studiach II stopnia na Akademii Pedagogiki Specjalnej, na kierunku „Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych” ze specjalnością „arteterapia”.
Wykonuje kostiumy sceniczne, wybiegowe, reklamowe, filmowe, a także rekwizyty, charakteryzacje i makijaże. Doświadczenie zdobywała podczas praktyk w teatrach, na planach zdjęciowych i podczas pracy z klientami indywidualnymi.  Oprócz pracy kostiumowo-charakteryzatorskiej maluje także obrazy, odnawia stare przedmioty itp.