Skontrum: zamykamy bibliotekę

W dniach od 18 czerwca do 6 lipca przeprowadzamy w bibliotece głównej inwentaryzację, zwaną inaczej skontrum lub rewizją zbiorów. W tym czasie sprawdzamy faktyczny stan zbiorów, wycofujemy egzemplarze zaczytane i zniszczone, ujawniamy braki.

Biblioteka dla czytelników będzie zamknięta, nie możemy żadnych materiałów wypożyczać, ani też odpisywać zwróconych z kont. Za przetrzymanie materiałów bibliotecznych, którym w tym czasie wypada termin zwrotu, nie będziemy naliczać opłat.

Jeśli ktoś chce koniecznie zwrócić w tym czasie książki, książki mówione czy filmy, może je zostawić w biurze Pełnomocnika Wójta ds. Uzależnień (budynek biblioteki, drugie wejście, pon-pt 10-18) lub w naszej Filii w Jaworowej, która w tym czasie będzie działać bez zmian (pn, śr, czw, pt 13-19). Zostaną one jednak odpisane z konta dopiero po skontrum. Zachęcamy do wcześniejszego zaopatrzenia się w wakacyjno-urlopowe lektury.