EKO-ODPOWIEDZIALNI

18 stycznia 2019 o 18:00 zaprosiliśmy do biblioteki na bardzo zielone spotkanie pt. „Eko-odpowiedzialni”.

W ramach spotkania odbył się pokaz filmu „Zjedz to” ( oryg. „Just Eat It: A Food Waste Story”, 2014) – jest to dokument, przedstawiający szerokie konsekwencje masowego marnotrawienia żywności. Twórcy filmu zdecydowali się przez 6 miesięcy nie kupować jedzenia i żywić się wyłącznie produktami, które normalnie trafiłyby na śmietnik. Wynik tego eksperymentu okazał się niezwykle szokujący i zmusił ich do zastanowienia się nad naszym stosunkiem do żywności.

[Więcej o filmie]

Po seansie dyskutowaliśmy na temat nadmiaru śmieci, segregowania, recyklingu, nowych zasad odbioru odpadów.

Równolegle, podczas seansu i dyskusji, w drugiej czytelni biblioteki odbywały się eko-warsztaty dla dzieci – powstały karmniki dla ptaków.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Projekt Raszyn 1809, Gminna Biblioteka Publiczna w Raszynie

Sponsor eko-warsztatów: Hetman

Licencję do wyświetlenia filmu zakupiono dzięki dofinansowaniu ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.