KOBIETY, BADACZKI, CZEMPIONKI: WYSTAWA

Wystawę ilustracji wydawnictwa Nasza Księgarnia do książki „Kobiety. Badaczki, czempionki, awanturnice” można było oglądać w holu biblioteki od 4 do 28 marca br.

Tych bohaterek nie ograniczało przekonanie, że wszystko ma pozostać takie jak zawsze. I gdyby nie upór, z którym toczyły swoje walki, świat wyglądałby zupełnie inaczej. Pamiętajcie o nich, ilekroć ktoś spróbuje Wam wmówić, że czegoś nie wolno, bo taka jest tradycja, tak nie wypada albo coś jest niemożliwe. Poszukajcie inspirujących historii wokół, wśród najbliższych. […].Wy, podobnie jak różne moje bohaterki, macie marzenia, siłę i nieograniczone możliwości. Tylko w siebie wierzcie i róbcie swoje (z posłowia Joanny Kończak)

O autorkach:

Joanna Kończak – z wykształcenia psycholożka stosunków międzykulturowych, z zawodu (głównie) redaktorka. Publikowała też w różnych magazynach internetowych oraz papierowych. W wolnych chwilach włóczy się po Azji, czyta stosy książek, fotografuje i hałaśliwie kibicuje ulubionym drużynom krykietowym. Od 10 lat pracuje w Naszej Księgarni, dzięki czemu ukrywa, że nie zdołała dorosnąć. Prowadzi blog hunterwaalii.com, poświecony kinu indyjskiemu.

Karolina Matyjaszkowicz – urodzona w Łowiczu w 1980 roku. Ukończyła łódzką Akademię Sztuk Pięknych na Wydziale Tkaniny i Ubioru, kierunek Wzornictwo. Artystka zajmuje się malarstwem, tkaniną, ilustracją oraz tworzy muzykę. Jest laureatką licznych nagród i wyróżnień, a jej obrazy znajdują się w muzeach oraz w prywatnych kolekcjach w Polsce i za granicą. Prace można oglądać na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych oraz na jej stronie: matyjaszkowicz.art.pl