CZYTAM SOBIE… W BIBLIOTECE: FINAŁ

Czwarta edycja akcji „Czytam sobie – w bibliotece!” dobiegła właśnie końca. Tradycyjnie już, uczestników, którzy przeczytali najwięcej książek w czasie od października 2018 r. do maja 2019 r. wyróżniliśmy atrakcyjnymi upominkami.

Tym razem najwytrwalszymi Czytelniczkami okazały się:

1. Maja Pilarska (w środku) – przeczytała samodzielnie 65 książeczek
2. Agatka Warzyńska (po lewej) – przeczytała samodzielnie 54 książeczki
3. Julia Wiśniewska (po prawej) – przeczytała samodzielnie 37 książeczek

Wszystkim Wam serdecznie gratulujemy!

Upominki dla uczestników ufundowali: Gminna Biblioteka Publiczna w Raszynie oraz Wydawnictwo Egmont.

Kolejna, piąta edycja „Czytam sobie… w bibliotece!” zacznie się w październiku 2019 r. w Filii w Jaworowej.

O akcji:

„Czytam sobie… w bibliotece” to akcja wspierająca naukę samodzielnego czytania, koordynowana przez Krystynę Zawadzką, bibliotekarza Filii w Jaworowej. Dzieci, które uczestniczą w akcji, korzystają z zestawu książek do nauki czytania, wydanych przez Egmont, znajdujących się w zbiorach Filii. Obecnie zestaw ten liczy kilkadziesiąt tytułów, podzielonych na trzy poziomy trudności: poziom pierwszy – „składam słowa”, poziom drugi – „składam zdania” i poziom trzeci – „połykam strony”. Za każdą przeczytaną samodzielnie książeczkę uczestnik otrzymuje naklejkę, która następnie trafia do założonej w bibliotece imiennej koperty. Dzieci, które aktywnie biorą udział w „Czytam sobie…” i przeczytają najwięcej książek, w finale akcji zostają wyróżnione upominkami od biblioteki.