[ZAWIESZONE] MULTISENSORYKA VOL. 6

[ZAJĘCIA ZAWIESZONE]

Kolejny cykl spotkań multisensorycznych dla maluchów ruszył w 23 stycznia 2020 i potrwa do 26 marca. Do udziału w pierwszej kolejności zaprosiliśmy Dzieci z Rodzicami, którzy nie uczestniczyli w poprzednich cyklach. 

Zajęcia organizujemy dla trzech grup wiekowych, w czwartkowe przedpołudnia w czytelni biblioteki (ul. Poniatowskiego 20):

GRUPA 1 – godz. 9:30-10:30 – dzieci w wieku od 8 miesiąca życia (siedzące i raczkujące, które jeszcze dobrze nie chodzą).

GRUPA 2 – godz. 10:45-11:45 – dzieci w wieku 1-1,5 roku, chodzące

GRUPA 3 – godz. 12:00-13:00 – dzieci w wieku 1,5-2,5 roku

Limit miejsc w każdej grupie to 10 dzieci wraz z opiekunami (1 dziecko=1 opiekun).

Spotkania prowadzi Marta Kaczmarek, certyfikowana trenerka SMYKO-MULTISENSORYKI®, terapeutka i diagnosta SI. Należy zabrać ubranko na zmianę i mokre chusteczki.

Zajęcia są bezpłatne, finansowane przez bibliotekę i Pełnomocnika Wójta ds. Profilaktyki Uzależnień.

Zapisy prowadzi, limit miejsc określa bezpośrednio pani Marta pod nr tel. 733-866-844.  Prowadząca przed każdym cyklem zajęć zapoznaje opiekunów z zasadami efektywnego uczestnictwa.

Zapisanych opiekunów dzieci prosimy o punktualne przybycie oraz o wcześniejsze informowanie prowadzącej o ewentualnej nieobecności (przynajmniej z dobowym wyprzedzeniem!). Dzięki temu możemy na to miejsce zaprosić jednorazowo inne dziecko, np. z listy rezerwowej. W przypadku dwóch nieusprawiedliwionych, niezgłoszonych wcześniej nieobecności, Prowadząca zastrzega sobie prawo do skreślenia Uczestnika z listy i zaproszenia do grupy kolejnej osoby z listy rezerwowej.

Informacje o ewentualnych wolnych miejscach Prowadząca ogłasza najpóźniej na dzień przed zajęciami na: https://www.facebook.com/Sensoland


MULTISENSORYKA TO ZAJĘCIA O CHARAKTERZE:

• Rozwojowym– wspierają całościowy rozwój dziecka

• Profilaktycznym– zapobiegają powstawaniu deficytów – związanych z tzw. deprywacją sensoryczną (czyli zbyt małą ilością różnorodnych bodźców potrzebnych do prawidłowego rozwoju).

• Przesiewowym– obserwując zachowanie dziecka na zajęciach, można wstępnie określić profil sensoryczny dziecka- jeśli dziecko nadmiernie poszukuje lub konsekwentnie unika pewnych bodźców sensorycznych. Jest to pierwszy krok w celu wykrywania zaburzeń integracji sensorycznej.

• Edukacyjnym– rodzice i opiekunowie dowiadują się w jaki sposób prawidłowo stymulować zmysły maluszka poprzez proste aktywności i zabawę.

PODCZAS ZAJĘĆ MULTISENSORYKI:

  • Twoje dziecko będzie doświadczało różnorodnych bodźców zmysłowych co odpowiednio i całościowo stymuluje jego rozwój.
  • Ty oraz Twój maluch będziecie świetnie się bawić.
  • Będziesz mieć okazję obserwować swoje dziecko podczas niecodziennych zabaw i aktywności.
  • Zainspirujesz się do kreatywnych zabaw domowych.
  • Twoja pociecha będzie spędzać czas wśród swoich rówieśników.
  • Miło spędzisz czas wśród innych rodziców i maluchów.
  • Podczas zajęć poświęć swój czas tylko dziecku – nie używaj telefonu (nie rób zdjęć, nie odpisuj na SMS-y, nie odbieraj telefonów na sali). Podążaj za dzieckiem, wspieraj je w pokonywaniu trudności, bądź z nim podczas nowych doświadczeń, podziwiaj, baw się 🙂 .