NIESAMOWITY WSZECHŚWIAT: WYSTAWA

21 lutego w naszej bibliotece pojawiła się wystawa ilustracji do książki „Niesamowity wszechświat” Karoliny Bąkowskiej, z ilustracjami Asi Gwis.

Od najdawniejszych czasów ludzie chcieli dowiedzieć się jak najwięcej o naszej planecie – Ziemi.
Zadawali podstawowe pytania. Dlaczego niebo jest niebieskie? Dlaczego zmieniają się pory roku lub długość dnia i nocy? Czym są zaćmienia Słońca i Księżyca? Jednak rozwiązanie tych zagadek zajęło wiele setek, czasem nawet tysięcy lat. Jeśli chcecie wiedzieć, czy spadające gwiazdy spełniają życzenia oraz dlaczego komety nie sprowadzają nieszczęść, to jak najszybciej wybierzcie się w kosmiczną podróż razem z nami!

Autorka: Karolina Bąkowska poświęciła się astronomii, ma doktorat z fizyki o tej specjalności. Już w wieku dwóch lat pytała, gdzie na niebie jest Kasjopeja oraz dlaczego Słońce świeci.
Ilustratorka: Asia Gwis – graficzka i ilustratorka. Absolwentka Wydziału Grafiki i Malarstwa ASP w
Łodzi, dyplom w 2000 r. w pracowni Grafiki Wydawniczej. Kocia mama i wielka miłośniczka
podróżowania.

Wystawę, dzięki uprzejmości wydawnictwa Nasza Księgarnia, można było u nas oglądać do połowy marca.