BIBLIOTEKA ZAMKNIĘTA

⚠️  AKTUALIZACJA Z DNIA 29 kwietnia 2020:

⚠️ Instytucje kultury w okresie pandemii będą otwierane w drugim etapie znoszenia ograniczeń gospodarki, stopniowo i w różnym czasie, w nowym, zaostrzonym reżimie sanitarnym. Data 4 maja nie jest zobowiązująca. Według wytycznych rządu o konkretnym terminie decydować będzie dyrektor w porozumieniu z organem prowadzącym daną placówkę po konsultacji z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną. Złożyliśmy wnioski do obu organów o opiniowanie możliwości otwarcia biblioteki i oczekujemy na odpowiedzi. Biblioteka jest niemal gotowa na otwarcie, dopinamy ostatnie szczegóły. Datę otwarcia podamy tak szybko, jak będzie to możliwe. Otwarcie nastąpi prawdopodobnie w okolicach 11 maja br.

Szanowni Państwo,

Zgodnie z decyzją Ministra Zdrowia, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Wójta Gminy Raszyn o czasowym zamknięciu instytucji kultury (w tym bibliotek) , informujemy, że z powodu trwającej epidemii Gminna Biblioteka Publiczna w Raszynie (wraz z Filią w Jaworowej) będzie nieczynna dla Czytelników od 12 marca 2020 do odwołania.

Zawieszone zostają wszystkie imprezy i zajęcia planowane w tym okresie.

Rezerwacje materiałów bibliotecznych oraz terminy zwrotu przypadające na ten okres zostaną przedłużone, a należności dla wypożyczeń nieprzeterminowanych przed zamknięciem anulowane. Zamówienia, zwroty oraz wypożyczenia materiałów nie będą w tym czasie możliwe. W razie pilnych spraw prosimy o kontakt przez pocztę elektroniczną całą dobę (biblioteka główna: info@bibliotekaraszyn.pl, filia: jaworowa@bibliotekaraszyn.pl) lub kontakt telefoniczny od poniedziałku do piątku w godz. 9-16 (biblioteka główna 794 799 032) oraz w  godz. 8-14 (filia 513 618 775).

O rozwoju sytuacji będziemy informować Państwa na bieżąco. Dziękujemy za wyrozumiałość.

Podstawy prawne:

http://isip.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20200000697&fbclid=IwAR1CXguRsuDe0jynYD8WbD0Icu7bj0P2NeP_qwijSKUIxH4c9UrSSUaKgII

http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20200000491

https://www.gov.pl/web/kultura/koronawirus-ograniczenie-dzialalnosci-instytucji-kultury-przedluzone-do-odwolania2

http://bip.raszyn.pl/?a=15543