WDZIĘCZNI BOHATEROM BITWY WARSZAWSKIEJ 1920: GRA TERENOWA

Z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r. zaprosiliśmy do udziału w rodzinnej edukacyjnej grze terenowej.

Wystartowalismy w sobotę 5 września br. o 11:00 na raszyńskim rynku (Plac Powstańców Warszawy 1944). Gra była prowadzona do 16:00. Poszczególne zadania kryły się także w innych lokacjach – budynku dawnego gimnazjum, budynku szkoły podstawowej w Raszynie, budynku biblioteki.

W trakcie gry trzeba było m.in. odbyć wojskową musztrę, nauczyć się opatrywać rany w szpitalu polowym, odszyfrować treść tajemniczej przesyłki, odnaleźć plakaty z bolszewicką propagandą, a nawet… ugotować kartoflankę! Wśród przechodniów można było spotkać Gościa Specjalnego, czyli Marszałka Józefa Piłsudskiego.

W programie były także inne rodzinne atrakcje.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Projekt Raszyn, Gminna Biblioteka Publiczna w Raszynie

Współfinansowanie: Ministerstwo Obrony Narodowej, Gmina Raszyn

Sponsor strategiczny:  Samorząd Województwa Mazowieckiego