BIBLIOTEKA OTWARTA

1. Biblioteka główna (ul. Poniatowskiego 20 w Raszynie) oraz filia w Jaworowej (ul. Warszawska 95), są czynne w następujących godzinach:

biblioteka główna:

poniedziałki, środy, piątki 11-19
wtorki, czwartki 9-16
filia:
poniedziałki, środy, czwartki, piątki 10-18
(od 1.04.2022 czwartki 10-16)
wtorki – nieczynna (dzień pracy wewnętrznej)

2. Celem ułatwienia wypożyczania zbiorów bibliotecznych i przyspieszenia obsługi, zachęcamy do zamawiania dostępnych pozycji przez Elektroniczne Konto Czytelnika. Instrukcja, jak je założyć, znajduje się tutaj: https://bibliotekaraszyn.pl/rezerwacje/ Materiały biblioteczne można też zamawiać e-mailowo i telefonicznie. Wypożyczać można także archiwalne numery czasopism.

3. Zwroty można wrzucać do  wrzutni usytuowanych przy wejściach do placówek.

4. Osoby, które chcą się zapisać do biblioteki, mogą to zrobić zdalnie, czyli najpierw zapoznać się z regulaminem biblioteki, a następnie wydrukować, wypełnić, podpisać, zeskanować i przesłać na adres info@bibliotekaraszyn.pl kartę zapisu:

Karta zapisu do biblioteki

Karta zapisu do biblioteki – dzieci i młodzież do 16-lat włącznie

Wydrukowane karty zapisu można wypełnić też na miejscu w bibliotece. Na osoby zapisane zdalnie karty biblioteczne czekają do odbioru w bibliotece.

5. W obu placówkach jest wolny dostęp do zbiorów.