WARSZTATY DLA RODZICÓW ONLINE

WARSZTATY DLA RODZICÓW ONLINE

Specyfika życia w pandemii, izolacja rówieśnicza, konieczność nauki zdalnej przekładają się na coraz większe trudności u dzieci z przetwarzaniem informacji za pomocą zmysłów. Jak pomóc dziecku w ich przezwyciężaniu? Na co zwracać uwagę? Jak z dzieckiem ćwiczyć? Nasza ekspertka, Marta Kaczmarek, odpowie na te i wiele innych pytań podczas środowych warsztatów online:

21 kwietnia o 18:00 – Zaburzenia przetwarzania informacji wzrokowych – co robić, gdy dziecko ma problemy z czytaniem i rozumieniem tekstu?

Podczas warsztatu opowiemy:
– w jaki sposób przejawiają się trudności w przetwarzaniu;
– co może wpływać na pojawianie się zaburzeń;
– w jaki sposób wspierać rozwój prawidłowych funkcji wzrokowych – ćwiczenia i zabawy;
– do jakiego specjalisty powinniśmy się zgłosić w razie występowania tych problemów

12 maja o 18:00 – Trudności w przetwarzaniu słuchowym – co robić, jeśli dziecko ma kłopot z zapamiętywaniem kilkakrotnie powtórzonej informacji, jest głośne lub boi się głośnych dźwięków?

Podczas warsztatu opowiemy:

– jakie zachowania mogą świadczyć o nieprawidłowym przetwarzaniu słuchowym;
– jak wychwycić opóźniony rozwój mowy;
– jak można dziecku pomóc;

16 czerwca o 18:00 – Trudności z koncentracją – co robić, gdy dziecko kręci się i wierci w sytuacji, gdy powinno się skupić?

Podczas warsztatu opowiemy:
– jak sprawdzić, czy dziecko ma ma prawidłowy czas koncentracji uwagi?
– jakie nawyki podczas odrabiania lekcji, czy czytania powinny nas zaniepokoić?
– jak pomóc, jak wspierać dziecko w ćwiczeniu uważności?

Warsztaty są bezpłatne, obowiązują wcześniejsze zapisy na info@bibliotekaraszyn.pl. Osobom zapisanym wyślemy link do spotkania. Każdy warsztat potrwa ok. 1,5-2 godz.

Więcej informacji na www.bibliotekaraszyn.pl

Prowadząca:
Marta Kaczmarek – dyplomowany terapeuta i diagnosta integracji sensorycznej, licencjonowany diagnosta i terapeuta Instytutu Psychologii Neurofizjologicznej INPP Polska, terapeuta wczesnej interwencji i wczesnego wspomagania rozwoju, Provider Indywidualnej Stymulacji Słuchu metodą Johansena IAS, instruktor masażu Shatnala, szkoleniowiec. Studentka Optometrii i Szkoły Ortoptystek. Właścicielka Sensoland. Prowadzi zajęcia ruchowe według autorskiego programu „Pampersiaki w akcji!”, pracuje w dziećmi od narodzin do 16 r.ż. Prywatnie mama 4 dzieci.