WYSTAWA „DRZEWA”

WYSTAWA ILUSTRACJI PIOTRA SOCHY

Jaką rolę odgrywają drzewa w życiu człowieka? Kto znajduje schronienie w ich korzeniach, dziuplach i koronach? Ile lat mają najstarsze z drzew i o jakich wydarzeniach historycznych mogłyby nam opowiedzieć, jeśli tylko umiałyby mówić? Tego wszystkiego i jeszcze więcej mali i duzi Czytelnicy mogą się dowiedzieć z książki „Drzewa” autorstwa Wojciecha Grajkowskiego i z przepięknymi ilustracjami Piotra Sochy (dostępnej w zbiorach biblioteki głównej i filii). A już w lipcu i sierpniu na wielbicieli przyrody będzie czekać nie lada gratka – w holu biblioteki będzie można oglądać wielkoformatowe plansze z ilustracjami do tej publikacji! Najmłodsi czytelnicy będą też mogli otrzymać specjalne, tematyczne kolorowanki. Gorąco zapraszamy!

Wystawę i materiały graficzne przygotowało wydawnictwo Dwie Siostry.