STANISŁAW LEM: ARCHIWUM PRYWATNE. WYSTAWA

W tym roku mija 100 lat, odkąd urodził się Stanisław Lem, czołowy przedstawiciel polskiej fantastyki naukowej, filozof, futurolog i eseista, jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy na świecie, autor m.in. „Edenu” (1959), „Powrotu z gwiazd” (1961), „Solarisa” (1961), „Niezwyciężonego” (1964), „Głosu Pana” (1968), a także zbioru „Opowieści o pilocie Pirxie”(1968). W ramach tej okrągłej rocznicy przygotowaliśmy wystawę „Stanisław Lem. Archiwum prywatne”, zawierającą pochodzące z rodzinnego albumu fotografie pisarza i jego bliskich. Na 20 wielkoformatowych planszach zobaczymy Lema – chłopca z misiem, męża, ojca, dziadka, podróżnika, miłośnika zwierząt. Wystawa będzie czynna od września do listopada br. w holu biblioteki głównej, przy ul. Poniatowskiego 20 w Raszynie. Zapraszamy!

Wystawa powstała przy współpracy z www.roklema.pl, copyright © by Tomasz Lem. Nazwisko ®LEM jest zastrzeżonym prawnie słownym znakiem towarowym.

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE:
– wystawa „LEM” (przygotowana przez Narodowe Centrum Kultury) – prace współczesnych artystów, którzy zinterpretowali plastycznie dziesięć książek Lema. W ekspozycji znajdą się także kultowe grafiki Daniela Mroza oraz cytaty i fragmenty powieści Lema w postaci kodów QR do odsłuchania na urządzeniach mobilnych.
– wystawa książek Stanisława Lema ze zbiorów biblioteki