ŻYWA HISTORIA BITWY POD RASZYNEM Z LOTU PTAKA

Stowarzyszenie Projekt Raszyn 1809, Gminna Biblioteka Publiczna w Raszynie oraz Instytut Technologiczno-Przyrodniczy w Falentach zaprosiły na historyczny piknik rodzinny „Działo się na Mazowszu: żywa historia bitwy pod Raszynem z lotu ptaka”!

Impreza odbyła się 23 kwietnia (sobota) w parku pałacowym Instytutu Technologiczno-Przyrodniczego w Falentach.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Projekt Raszyn 1809, Gminna Biblioteka Publiczna w Raszynie, Instytut Technologiczno-Przyrodniczy w Falentach

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Wydarzenie sfinansowano przy wsparciu dotacji Gminy Raszyn i pakietu promocyjnego Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Patronat honorowy:

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik

Starosta Pruszkowski Krzysztof Rymuza

Sponsorzy i partnerzy: PU Hetman, Elgrom, Ochotnicza Straż Pożarna Raszyn.

Harmonogram:

13.00 start strefy dziecięcej – rodzinne warsztaty lalkarskie z Teatrem Miejsca

14.00 uroczyste otwarcie imprezy i przywitanie gości

15.00 pokazy wojsk Księstwa Warszawskiego – manewry w wykonaniu grup rekonstrukcyjnych

16.00 wojskowa grochówka autorstwa lokalnych strażaków

16.30 pokaz tańców dawnych – zespół Belriguardo

17.00 pokazy balonowe repliki balonu braci Montgolfier z XVIII w. – Mościcki Klub Balonowy

Ponadto liczne atrakcje:

– warsztaty rękodzielnicze

– warsztaty eko

– Podwórko Wynalazców z MuBaBaO

– przejażdżki bryczką do Austerii na multimedialną wystawę „Niepodległa”

Strefa gastro ze świeżo pieczonym chlebem, domowym smalcem z ogórkiem, miodami i konfiturami.

Relacja zdjęciowa: https://www.facebook.com/media/set?vanity=bibliotekaraszyn&set=a.4905564396230718