JAK MĄDRZE POMAGAĆ: WARSZTATY

[Z PRZYCZYN OD NAS NIEZALEŻNYCH SPOTKANIE Z PSYCHOLOŻKĄ JEST ODWOŁANE]

22 kwietnia (piątek) o godz. 17.00 zapraszamy do czytelni biblioteki głównej (ul. Poniatowskiego 20) na rozmowę z psychologiem „Jak (mądrze) pomagać: spotkanie dla osób wspierających uchodźców”.

Jest to spotkanie skierowane do osób przyjmujących uchodźców i uchodźczynie z Ukrainy, pracujących z nimi i świadczących im pomoc.

Na zajęciach odpowiemy na pytania zebranych, poruszymy problemy, z którymi Państwo się zmagają, sami niosąc pomoc, odniesiemy się do różnic międzykulturowych, które są nieuchronne przy wsparciu uchodźców. Powiemy, jak zadbać o własny dobrostan psychiczny w obliczu czyjejś traumy, czyli jak pomagać, aby potem samemu nie potrzebować pomocy.

Spotkanie poprowadzi psycholożka Agnieszka Carrasco-Żylicz z Fundacji Polskie Forum Migracyjne.

Wstęp wolny!