TATRZAŃSKA NIEPODLEGŁA: WYSTAWA

Zakopane od XIX wieku było miejscem, gdzie spotykali się wybitni artyści, lekarze czy sportowcy, a pomysły które powstawały u podnóża Tatr oddziaływały na całą II Rzeczpospolitą. Sześcioro autorów – doskonałych specjalistów w swoich dziedzinach – napisało 15 plansz opowiadających o najważniejszych faktach i postaciach związanych z historią Podhala i Zakopanego, rozwojem sportów zimowych, turystyki i ochrony przyrody w Tatrach. Sporo miejsca poświęcono architekturze i sztuce, które rozwinęły się u stóp najwyższych polskich gór i ich oddziaływaniu na całą II Rzeczpospolitą. Całość uzupełniły historyczne zdjęcia i artystyczne kolaże, które pozwalają przenieść się w czasie o sto lat.

Wielkoformatowe plansze z wystawą będą eksponowane w holu biblioteki głównej (ul. Poniatowskiego 20) w lutym 2023 roku. Zapraszamy do oglądania!

Wystawa „Tatrzańska niepodległa” powstała we współpracy Biura Programu „Niepodległa” z Muzeum Tatrzańskim.