CIEKAWI RASZYNA: WYKŁADY

Stowarzyszenie Inicjatywa Mieszkańców „Zmieniamy Gminę Raszyn” zaprasza na cykl otwartych, autorskich interaktywnych wykładów „Ciekawi Raszyna” (CURIOUS ABOUT RASZYN, ЦІКАВТЕСЯ РАШИНОМ).

Wykłady będą się odbywać raz w miesiącu, w środy o godz. 18.00 w czytelni biblioteki głównej, ul. Poniatowskiego 20 w Raszynie.

Spotkania prowadzi dr Wojciech Rogowski – ekonomista, geograf, pasjonat lokalności, bogactwa kulturowego oraz bio-różnorodności. Dobrej kuchni też. Przewodniczący Społecznego  Komitetu Ochrony Falent, autor licznych publikacji, aktywista w Stowarzyszeniu „Zmieniamy Gminę Raszyn”.

HARMONOGRAM

28 lutego (środa), godz. 18:00 / Architekci na ratunek zabytkom Falent i Austerii

Prezentacje nagrodzonych projektów studenckich z Politechniki Warszawskiej

13 marca (środa), godz. 18:00 / Mieszkańcy gminy Raszyn (Falenty) w czasach społecznych przemian

Jakich wyborów dokonywali nasi przodkowie i dlaczego?

24 kwietnia (środa), godz. 18:00 / Świat i Falenty rodziny Opackich

Co wiemy – i czego nie wiemy – o pałacu i jego fundatorze.

Organizator:

Stowarzyszenie Inicjatywa Mieszkańców „Zmieniamy Gminę Raszyn”

Partnerzy:

Społeczny Komitet Ochrony Falent, Gminna Biblioteka Publiczna w Raszynie, 4 Żywioły Falenty – Ośrodek Konferencyjny, Ala ma ciasto – Alicja Marciniak, Editt Cosmetics