CIESZ SIĘ: WYSTAWA

W marcu br. w bibliotece głównej prezentowaliśmy wyjątkową wystawę, będącą zbiorem wielkoformatowych ilustracji do picturebooka „Ciesz się”, wydanego przez Wydawnictwo Widnokrąg. Autorką ilustracji jest Sylwia Krachulec, graficzka, która określa swoją twórczość jako „masochizm twórczy”, bo swoje dzieła tworzy ręcznie, w pracochłonnej technice cienkopisu. Na ilustracjach zawarte są różnorodne przemyślenia i zachwyty nad codziennością, widać też w nich fascynację światem organicznym i psychologią.

Wystawę użyczyło nam Wydawnictwo Widnokrąg, za co serdecznie dziękujemy. Polecamy też gorąco samą książkę – ta pełna radości publikacja powinna zaciekawić zarówno młodszych, jak i starszych odbiorców.