MUZYCZNA PODRÓŻ PO WIETNAMIE: SPOTKANIE

MUZYCZNA PODRÓŻ PO WIETNAMIE

Za nami rodzinna „Muzyczna podróż po Wietnamie”. 5 czerwca 2024 naszymi Gościniami były Ton Van Anh i Angela Mai Nguyen. Podczas spotkania poznaliśmy historię wietnamskich instrumentów tradycyjnych, posłuchaliśmy minikoncertu, a także wzieliśmy udział w muzycznych warsztatach.

Zachęcamy do przekazania datku na rzecz pomocy osobom poszkodowanym w pożarze hali na Marywilskiej: https://zrzutka.pl/g3n9a5

O naszych Gościniach:

Tôn Vân Anh (ur. 1979)

Urodziła się w Wietnamie, do Polski przyjechała z rodziną jako nastolatka. Obroniła licencjat z socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Pracuje jako dziennikarka, tłumaczka i aktorka, a także jako asystentka kulturowa w podwarszawskiej szkole, gdzie pomaga wietnamskim dzieciom odnaleźć się w nowym środowisku. Jest działaczką wietnamskiej opozycji demokratycznej. Współautorka książki „Xin chào! Wietnam dla dociekliwych” (Dwie Siostry, 2020).

Angela Mai Nguyen

Magister teorii i metodologii nauczania muzyki na Centralnej Akademii Edukacji Artystycznej, absolwentka Katedry Języka Angielskiego – Wydziału Języków Obcych na Uniwersytecie  w Hanoi. Muzyczka, nauczycielka muzyki.