13 września (piątek) o 18.00 w bibliotece głównej (ul. Poniatowskiego 20) odbyło się spotkanie autorskie ze znanym i lubianym pisarzem Alkiem Rogozińskim. Po spotkaniu była możliwość zakupu książek i zdobycia autografu Autora.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:
O naszym Gościu:
Autor komedii kryminalnych i powieści obyczajowych. Przez lata związany z mediami. Karierę zaczynał w połowie lat 90. w kultowej już dzisiaj Rozgłośni Harcerskiej, potem zasiadał za mikrofonem m.in. w Radiu Plus i warszawskim Radiu Kolor. Współpracował z wieloma gazetami. W latach 2007-2020 pracował w wydawnictwie Edipresse, gdzie piastował funkcję sekretarza redakcji magazynu „Party”. Zadebiutował w marcu 2015 roku kryminałem „Ukochany z piekła rodem”, zdobywając 1. miejsce na liście bestsellerów kryminalnych EMPIK.com.
W październiku 2022 roku w czasie gali wręczenia nagród „Złoty Pocisk”, odbywającej się w ramach 25. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, został wyróżniony za swoją twórczość nagrodą specjalną. Jego książki rozeszły się w łącznym nakładzie 1,1 miliona (!) egzemplarzy.
Wśród najpopularniejszych tytułów znajdują się: „Teściowe muszą zniknąć” (W.A.B.), „Kto zabił Kopciuszka?” (Filia/Skarpa Warszawska), „Do trzech razy śmierć” (Filia/Skarpa Warszawska), „Jak Cię zabić, kochanie?” (Filia), „Dom tajemnic” (Edipresse Książki/Purple Book), „Miłość Ci nic nie wybaczy” (Edipresse Książki/Purple Book), „Babka z zakalcem” (Skarpa Warszawska), „Bardzo cichy rozwód” (Filia), „Miasteczko morderców” (Skarpa Warszawska), „Śmierć w blasku fleszy” (Edipresse Książki/Purple Book).
Alek uwielbia literaturę kryminalną i historyczną (zwłaszcza dotyczącą epoki Cesarstwa Rzymskiego), jest uzależniony od dobrych seriali, gier karcianych i planszowych, włoskiej i francuskiej kuchni, „Ptasiego Mleczka” i herbaty earl-gray oraz ma dwa życiowe hobby: muzykę (kocha Madonnę, a za swoich idoli uważa Jima Morrisona i The Doors oraz Kate Bush) i podróże. Jego marzeniem jest objechać cały świat, a na stare lata zamieszkać na jednej z wysp Morza Śródziemnego. A tam już tylko pisać, i pisać, i pisać, i pisać…
Spotkanie dofinansowane ze środków Instytutu Książki w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki.