ROKSANA JĘDRZEJEWSKA-WRÓBEL: SPOTKANIE

Przedmikołajkowo, 28 listopada, w naszej bibliotece zagościła Roksana Jędrzejewska-Wróbel, pisarka, autorka książek dla dzieci, scenariuszy i adaptacji scenicznych.

Podczas spotkania Pani Roksana opowiadała o swoich najnowszych książkach, m.in. o „Jeleniu”, „Praktycznym panu” i „Gęboludzie”. Przeczytała też fragmenty zbioru „Siedmiu wspaniałych”, z których opowieść o wilku i świnkach posłużyła jako zaczyn do rozmowy o szczęściu i bogactwie, rzeczach i ich nadmiarze, konsumpcjonizmie i reklamie. Dzieci zapoznały się też z sympatyczną pluszową ryjówką Florką, która swego czasu zainspirowała Panią Roksanę do napisania serii książek. A o tym, jak długa jest droga od pomysłu na tekst do gotowej publikacji, dzieci przekonały się na własne oczy 🙂

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 2A i 2C ze Szkoły Podstawowej im. Włodzimierza Potockiego w Sękocinie.

Więcej o Autorce:

Napisała kilkadziesiąt książek dla najmłodszych, które otrzymały wiele nagród i wyróżnień, a także trafiły na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej oraz na Złotą Listę Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom. Współpracuje z Polskim Radiem jako autorka słuchowisk. Dla TVP1 pisała scenariusze i teksty piosenek do dobranocki „Babcia Róża i Gryzelka”. Najbardziej znana z bestsellerowego cyklu książek o ryjówce Florce. Za pierwszą część otrzymała w 2009 r. Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego.