WARSZTATY Z PHOTONAMI

15 lutego o 17:30 odbyły się w naszej czytelni wyjątkowe warsztaty z Photonami, interaktywnymi polskimi robotami edukacyjnymi, które poprzez aplikację mobilną oraz powiązane z nią doświadczenia i eksperymenty wprowadzają dzieci w świat nowych technologii. Pomimo niewielkich rozmiarów Photon wyposażony jest w aż 10 czujników, pozwalających na interakcję Photona z otoczeniem. Dzięki nim może m.in. wykryć dotyk, światło, przeszkody czy dźwięk. Wykorzystując wszystkie możliwości można go zaprogramować na tysiące sposobów!

Do uczestnictwa zaprosiliśmy młodzież w wieku 8-12 lat.

Warsztaty poprowadziła Emilia Grabowska, mama, pedagog, edukatorka oraz pasjonatka tego, co robi. Od 11 lat podąża za dziećmi, a od 4 lat uczy się z nimi kodowania i programowania. Pracuje w Warszawie, jest Mobilnym Doradcą Sektora 3.0.

Mobilni Doradcy to ponad 100 wolontariuszy związanych z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Są to osoby, które łączy pasja odkrywania nowych technologii i dzielenia się wiedzą z innymi. Doradcy działają w całej Polsce. Organizują szkolenia, prowadzą webinaria, udzielają indywidualnych porad organizacjom non profit: uczą pozyskiwania funduszy w Internecie, podpowiadają, jak skutecznie promować się w mediach społecznościowych, pomagają dobrać odpowiedni sprzęt. Na swoim koncie mają już ponad 6.000 porad!