KTÓRĘDY DO YELLOWSTONE: WYSTAWA

W marcu br. w holu biblioteki głównej dzięki uprzejmości wydawnictwa Dwie Siostry gościliśmy wyjątkową wystawę. W niesamowitą podróż po parkach narodowych zabrali Was Aleksandra i Daniel Mizielińscy, para autorsko-ilustratorska. Wystawa jest inspirowana ich komiksowym atlasem „Którędy do Yellowstone”(wyróżnionym w 2021 w prestiżowym konkursie Bologna Ragazzi Award), który w tym roku trafił na listę lektur dla klas 1-3 szkół podstawowych. Z 17 wielkoformatowych plansz można było dowiedzieć się m.in. jak wygląda noc i dzień na biegunie, jakie są warunki przetrwania na pustyni Namib, co robią mrówki grzybiarki w Amazonii, a także jaka jest historia Puszczy Białowieskiej. Wystawę można było oglądać do końca marca.

Propozycje aktywnościowe dla dzieci:

Ktoredy_do_Yellowstone_Mizielinscy.pdf (wydawnictwodwiesiostry.pl)