POCIĄG DO KSIĄŻEK: PROJEKT

Nasza biblioteka uczestniczy w pilotażowej edycji projektu „Para-buch! Książka w ruch!”, realizowanej przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z niemiecką fundacją Deutsche Telekom Stiftung w stu bibliotekach z całej Polski.

Projekt ten w nowatorski sposób łączy w sobie promocję książki popularnonaukowej, rozbudzanie wśród młodszych dzieci ciekawości świata, rozwój ich umiejętności językowych i kształtowanie nawyku czytania. Przeszkoleni bibliotekarze i wolontariusze poprowadzą z dziećmi zajęcia obejmujące głośne czytanie oraz działania popularyzujące książkę i wiedzę w zakresie dziedzin STEM (nauk przyrodniczych, technologii, inżynierii, matematyki).

Spotkania w naszej bibliotece odbywają się pod nazwą „Pociąg do książek” od września 2019 do stycznia 2020 i są organizowane dla dwóch grup wiekowych – dzieci w wieku 3-6 lat i 7-10 lat. Będą to zarówno warsztaty dla uczestników indywidualnych, zgłoszonych przez rodziców lub opiekunów, jak i dla grup zorganizowanych (z przedszkoli i szkół). Przy projekcie współpracuje z nami Karolina Obrzut, literaturoznawczyni, filolożka, autorka bloga poświęconego literaturze dziecięcej „Dżin z tomikiem”.

Szczegółowe tematy i terminy zajęć będą się pojawiać na naszej stronie www.bibliotekaraszyn.pl

KOSMICZNE PRZYGODY / 24.09.2019, 27.09.2019

Wraz z Rybkami i Jeżykami z Przedszkola nr 3 w Raszynie wybraliśmy się dziś w kosmos. Poznaliśmy pojęcia związane z kosmosem, dowiedzieliśmy się, na czym polega praca astronauty, a następnie wystartowaliśmy wraz z rakietą na orbitę okołoziemską! Obejrzeliśmy też na tabletach pojazdy NASA używane do kosmicznych badań. I przypomnieliśmy sobie wszystkie planety z Układu Słonecznego.

PRZEKROJE: OWOCE I WARZYWA / 5.11.2019

Rozbrykane Rybki z Przedszkola nr 3 uczestniczyły dziś w lekcji owocowo-warzywnej. Rozpoznawaliśmy owoce i warzywa po pestkach, czytaliśmy o witaminach z książki „Przekroje” oraz robiliśmy dżem wieloowocowy.