Klątwa przeznaczenia

 

21 czerwca o godz. 18:00 w czytelni biblioteki odbyło się spotkanie z warszawsko-raszyńskim duetem pisarskim: Moniką Magoską-Suchar i Sylwią Dubielecką, autorkami „Klątwy przeznaczenia”. Panie opowiadały o tym, jak dzieliły się pracą nad tekstem (trwającą, z przerwami, kilkanaście lat!), o wzajemnych inspiracjach (oraz mistrzach, m.in. Andrzeju Sapkowskim), a także o kulisach machiny wydawniczo-promocyjnej. Choć od oficjalnej premiery powieści (8 marca) minęły zaledwie trzy miesiące, już teraz można mówić o pierwszych sukcesach: świadczą o tym nie tylko liczba sprzedanych egzemplarzy (ponad 600 szt., co dla debiutanta jest liczbą niemałą), ale też udana współpraca z kilkudziesięcioma blogerami oraz kilkaset pozytywnych ocen czytelników na portalu lubimyczytac.pl.

Książka, którą można opisać jako udane połączenie powieści przygodowej z elementami romansu i fantasy, spodoba się nie tylko wielbicielom fantastyki. Przepełniona jest bowiem klasycznym, angielskim czarnym humorem, co dodatkowo sprawia, że się ją czyta jednym tchem. Sugerowany wiek odbiorców to starsza młodzież i dorośli, z racji tego, że w powieści nie brak też mrocznych, niekiedy brutalnych opisów.

Jakie są dalsze plany debiutantek? Chciałyby, żeby książka została przetłumaczona na inne języki. A może i sfilmowana? W najbliższym czasie chcą jednak zawalczyć o wydanie drugiej części „Klątwy przeznaczenia” – żeby się to udało, muszą sprzedać ponad 1000 egzemplarzy. Nie mamy wątpliwości, że udana współpraca autorek z kilkudziesięcioma blogerami oraz ponad 300 pozytywnych opinii czytelników na portalu lubimyczytac.pl pozwalają przypuszczać, że się to uda. Jeśli chcecie dołączyć do fanklubu „Klątwy przeznaczenia”, zapraszamy na prowadzony przez Monikę Magoską-Suchar i Sylwię Dubielecką Facebook i Instagram.

O autorkach:

Monika Magoska- Suchar – rocznik 1983, urodzona w Krakowie, ukończyła prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Prywatnie mama trzyipółletnich bliźniąt. Hoduje storczyki, wakacje najchętniej spędza w ukochanej Grecji, jest zakupoholiczką. Lubi mroczne lub otwarte zakończenia, które pozostawią zaintrygowanego czytelnika w niedosycie (finałową scenę z „Przeminęło z wiatrem” uważa za mistrzostwo).

Sylwia Dubielecka – rocznik 1983, urodzona w Warszawie, ukończyła filologię angielską na Wydziale Lingwistyki Stosowanej i Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Prywatnie mama trójki maluchów. Kocha taniec, muzykę oraz rowerowe wycieczki krajoznawcze. Ostatnio zainteresowała się fotografią. Cechuje ją niepoprawny romantyzm i wiara w dobro, czemu daje wyraz w kreacji swoich bohaterów.

O książce:

Arienne, młoda czarodziejka, szukając schronienia przed grożącym jej niebezpieczeństwem, postanawia zaufać Przeznaczeniu. Uzbrojona jedynie w magiczne umiejętności oraz kobiecą intuicję i spryt, przybywa do Czarnej Twierdzy, siedziby Związku – bractwa rządzonego twardą męską ręką, gdzie nie ma miejsca dla inteligentnych, uzdolnionych kobiet, takich jak ona. Zmuszona znosić liczne upokorzenia ze strony bezwstydnych Związkowców Arienne wchodzi pod protektorat jednego z najsilniejszych i najgroźniejszych z nich. Nie spodziewa się jednak, że za sprawą intrygującego, czarnowłosego mężczyzny cały jej plan się skomplikuje, zaś Los wyznaczy im wspólną misję.